تست مقاومت دو پرچمدار

 

سلام در این ویدیو ما قرار است که مقاومت دو گوشی پرچمدار شرکت اپل و سامسونگ

یعنی Iphone 14 Pro Max و Galaxy S23 Ultra را با هم مقایسه کنیم. Samsung Galaxy S23 Ultra Vs Iphone 14 Pro Max

شیشه محافظ صفحه نمایشگر

شرکت سامسونگ در این سری از گوشی های خودش از جدیدترین و مقاوم‌ترین شیشه محافظ صفحه نمایش کورنینگ یعنی Gorilla Victus 2 استفاده کرده است که به نوبه خود نکته جالبی است و در آن سمت شرکت اپل در گوشی های خود از سرامیک شیلد استفاده کرده است.

در مرحله اول

مقایسه مقومت این دو گوشی پرچمدار تست سقوط انجام میشود و مقاومت هر دو دستگاه از سمت پشت آن ها مورد بررسی قرار گرفته می‌شود. هردو گوشی از سمت پشت روی بتن سقوط می‌کنند و در نتیجه این تست گوشه پایینی سامسونگ ترک می‌خورد، و از آن طرف پنل پشتی آیفون ۱۴ پرو مکس می‌شکند. و در نتیجه، گلکسی S23 اولترا امتیاز این مرحله را میگیرد.

در مرحله دوم

گوشی‌ها از قسمت لبه خود روی بتن سقوط می‌کنند. بخاطر مدل طراحی گلکسی اس ۲۳ اولترا که سبب میشود لبه‌های تیزی داشته باشد، گوریلا گلس ویکتوس ۲ آسیب بیشتری می‌بیند و آیفون ۱۴ پرو مکس به‌ علت مدل گردی که لبه هایش دارد، سالم‌تر باقی می‌ماند.

در مرحله سوم

هر دو گوشی از سمت نمایشگر مقابل خود روی بتن سقوط می‌کنند که نمایشگر هردو آسیب می‌بیند.گلکسی S23 اولترا از سمت گوشه‌های نمایشگر ترک می‌خورد، و آیفون ۱۴ پرو مکس از قسمت بالای نمایشگر خود ترک می‌خورد. با این‌حال هردو گوشی همچنان به خوبی کار می‌کنند.

درنهایت

هر دو پرچمدار از سمت نمایشگر روی صفحه فولادی سقوط می‌کنند. در نتیجه این تست هر دو گوشی همچنان کارایی دارند، اما اینبار دیگه پنل پشتی آیفون ۱۴ پرو مکس کاملاٌ می‌شکند. در نتیجه این تست نزدیک ۴ مرحله ای گلکسی S23 اولترا با اختلاف ۲ امتیاز، برنده این تست می‌شود.

 

فهرست