گوشی‌های هوشمند به مشخصات فنی مختلفی مجهزند و قابلیت‌های متنوعی دارند. شاید مهم‌ترین عامل تعیین‎‌‌کننده هنگام خرید گوشی، پیش از قیمت، مشخصات آن باشد. چه‌بسا کوچک‌ترین تفاوتی در جزئی‌ترین ویژگی‌ها تصمیم شما را عوض کند. در این مطلب قصد داریم به معرفی چند سایت بررسی مشخصات گوشی موبایل بپردازیم. سایت‌هایی که قبل از خرید گوشی جدید می‌توانید تفاوت‌ها و شباهت‌های آن را با محصولات مشابه مقایسه کنید.

سایت بررسی مشخصات گوشی GSMArena

GSMArena یک سایت بسیار قدیمی، معتبر و خبری است که در آن مشخصات گوشی‌ها، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند با جزئیات دقیق معرفی می‌شوند. این سایت بررسی مشخصات گوشی موبایل مجموعه‌‌ای است کامل از محصولات تمام شرکت‌های معتبر. شما در آن به ویژگی‌های متنوع محصولات مثل ابعاد، وزن، مشخصات نمایشگر، دوربین و پردازنده به‌راحتی دسترسی دارید. در کنار فهرست محصولات برندها، نوار جستجوی دقیق سایت نیز کارتان را راحت کرده است.

تصویر صفحه اول این سایت

GSMArena در ضمن بررسی دقیق مشخصات، تصاویر متنوعی از محصولات گوناگون نیز دارد. با این سایت می‌توانید مشخصات محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و با کنار هم گذاشتن شباهت‌ها و تفاوت‌ها برای خرید یک محصول جدید، بهتر تصمیم‌گیری کنید.

سایت بررسی مشخصات گوشی موبایل DeviceSpecifications

DeviceSpecifications یکی از سایت‌های خوبی است که بررسی مشخصات گوشی‌ها و تبلت‌های برندهای مختلف در آن وجود دارد. در این سایت حتی می‌توانید محصولات برندهای کمتر شناخته‌شده را پیدا کنید و مشخصات دقیق آنها را ببینید. در صفحه‌ی برندها، محصولات بر اساس سال تولید قرار گرفته‌اند تا جست‌وجو و انتخاب شما ساده‌تر باشد.

سایت بررسی مشخصات گوشیGSMArena

زمانی‌که وارد صفحه‌ی مشخصات یک محصول در این سایت شوید، در بالای صفحه مشخصات کلی دستگاه به نمایش گذاشته می‌شود. در پایین صفحه، آنالیز و بررسی مشخصات گوشی به‌صورت دقیق نوشته شده است. تمام جزئیات یک دستگاه مثل ابعاد دقیق، شبکه‌های تحت پشتیبانی، دوربین، نمایشگر و… نیز به‌دقت دسته‌بندی شده‌است.

PhoneArena

PhoneArena یک سایت خبری مثل GSMArena است که در آن مشخصات گوشی‌ها، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند برندهای مختلف بررسی می‌شوند. برای دیدن مشخصات گوشی‌ها، می‌توانید نام آن‌ها را در نوار جستجوی بالای صفحه بنویسید تا فهرست دستگاه‌ها ظاهر شود. این روش انتخاب را برای شما راحت‌تر کرده است.

سایت بررسی مشخصات گوشیPhoneArena

پس از باز کردن صفحه‌‌ی هر محصول مشخصات دقیق گوشی را می‌توانید ببینید. در بالای صفحه در کنار عکس گوشی،خلاصه‌ای از مشخصات مهم آن مثل دوربین، پردازنده و حافظه داخلی وجود دارد. در پایین نیز مشخصات، مزایا و معایب دستگاه نوشته شده است تا دید کلی به کاربر بدهد. در سایت بررسی مشخصات گوشی PhoneArena ، کاربران می‌توانند به هر دستگاه با عددی بین ۰ تا ۱۰۰ امتیاز دهند.

Kimovil

Kimovil آخرین سایتی است که برای بررسی مشخصات گوشی موبایل معرفی می‌کنیم. در این سایت در کنار گوشی‌های هوشمند، مشخصات تبلت‌ها و تلویزیون‌ها نیز وجود دارد. در نوار بالای صفحه‌ی نمایش دسته‌بندی‌ها قرار گرفته‌اند که با انتخاب آنها، پنجره‌ای باز می‌شود شامل برندهای گوناگون؛ حال می‌توانید با انتخاب هر برند، به صفحه‌ی مربوط به محصولات آن بروید.

سایت بررسی مشخصات گوشیkimovil

در این سایت بررسی مشخصات گوشی نیز محصولات بر اساس سال تولید قرار گرفته‌اند تا انتخاب برای کاربر راحت‌تر شود. در بالای صفحه، تصاویر گوشی قرار دارند و در پایین آن خلاصه‌ای از مشخصات مثل نمایشگر، وزن و ابعاد، پردازنده، باتری و دوربین.

اگر قصد دارید مشخصات دقیق یک گوشی یا تبلت را ببینید، می‌توانید به پایین صفحه بروید تا جزئیات ظاهر شوند. مشخصات دستگاه‌ها به صورت دقیق در این سایت وجود دارد که می‌توانید اطلاعاتی مانند نوع نمایشگر، رزولوشن، نسبت تصویر و ویژگی‌های آن را ببینید. کاربران نیز می‌توانند به هر دستگاه موجود در این سایت امتیاز بدهند تا یک امتیاز کلی برای آنها ایجاد شود.

فهرست