پیش‌نیازهای سخت افزاری ویندوز ۱۲

حداقل رم موردنیاز برای نصب ویندوز ۱۲ هشت گیگ خواهد بود و دستگاه شما باید درایو SSD داشته باشد.

با اینکه ویندوز ۱۱ همچنان دو مورد بروزرسانی از سری Moment خواهد داشت ، اما در حال حاضر مایکروسافت در تلاش است که پیش‌نیازهای ویندوز جدید خود یعنی ویندوز ۱۲ را آماده کند.

 

البته فعلا نام ویندوز ۱۲ فعلا قرار نیست که نام رسمی سیستم‌عامل بعدی شرکت مایکروسافت باشد و قرار است که تغییراتی در قالب این سیستم‌عامل نسل جدید اعمال شود که این تغییرات در به‌روزرسانی Next Valley دیده شده‌اند.

 

یکی از مدیران ارشد مایکروسافت یعنی پانوس پانای، پیش‌تر توضیح داده که مایکروسافت قرار است در سیستم عامل جدید ویندوز به سمت استفاده‌ی گسترده از سیستم‌های ابری و هوش مصنوعی حرکت کند، به‌همین‌دلیل احتمالاٌ ویندوز ۱۲ بیشتر روی هوش مصنوعی متمرکز باشد همچنین قرار است که با کنار گذاشتن MSDT و VBScript امنیت ویندوز ۱۲ تا حد زیادی افزایش یابد.

 

طبق گفته وب‌سایت Neowin ، شرکت مایکروسافت برنامه دارد که به چرخه‌ی سه ساله‌ برای انتشار نسخه‌های جدید ویندوز برگردد. این به این معناست که به احتمال زیاد به‌روزرسانی Next Valley یا ویندوز ۱۲ احتمالا در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

 

طبق گفته رسانه‌های آلمانی ویندوز ۱۲ همچون ویندوز ۱۱ نیازمند TPM 2.0 خواهد بود و پشتیبانی از SHA-3 نیز در جدیدترین بیلد اینسایدر ویندوز ۱۱ اضافه شده است. و ممکن است که حداقل رم موردنیاز برای نصب ویندوز ۱۲، به هشت گیگابایت افزایش یابد.

فهرست